El diumenge 29 de gener al matí va tenir lloc la 1a jornada de pares i mares de la nostra escola. Al llarg del matí les famílies van participar en un seguit de tallers i xerrades amb l’objectiu de parlar sobre com ha de ser l’educació del segle XXI. Als tallers, els pares i mares van tenir l’ocasió de treballar com ho fan els seus fills/es a l’escola en el dia a dia: en grups cooperatius van debatre sobre aspectes com els canvis generacionals i la necessitat que el món de l’educació s’adapti a les noves necessitats educatives de l’alumnat. La jornada va seguir amb una presentació del projecte “L’escola que somio”, que la nostra escola porta desenvolupant des de fa tres cursos i que té com a finalitat repensar l’escola, amb la innovació pedagògica, l’excel·lència i el treball amb les famílies com a eixos. El matí va acabar amb una brillant xerrada motivacional del professor i escriptor Juanjo Fernández.

El nivell de participació assolit va ser molt alt (més de 170 persones) i el nivell d’implicació de les famílies va ser molt destacat. L’escola que somio ha passat a ser un projecte compartit per tots els sectors de la nostra escola.